Dla malucha

Mleko modyfikowane dla dzieci starszych niż jednoroczne powinno być produktem najwyższej jakości, które spełnia wszystkie standardy żywienia małego dziecka. Ważne jest by zawierało wszystkie potrzebne składniki odżywcze. Nie może być to produkt, który będzie skomplikowany w przygotowaniu. Ważne aby był zdrowym i bezpiecznym wyborem dla naszego malucha.

Optymalny wybór

Właśnie takim jest mleko bebiko junior 3, które jest gwarancją zdrowia malucha i jego prawidłowego rozwoju. Produkt w proszku dostępny jest w opakowaniach 800-gramowych, z około półroczną datą ważności do spożycia. Na opakowaniu znajduje się szczegółowy opis przygotowania mleka. Bebiko jest optymalnym wyborem, ponieważ zawiera większość potrzebnych dziecku składników odżywczych a jednocześnie dobrze smakuje. Oto niektóre elementy składu produktu:

  • odtłuszczone mleko w proszku,
  • laktoza (z mleka),
  • serwatka w proszku (z mleka),
  • galaktooligosacharydy (GOS)
  • fruktooligosacharydy (FOS).
  • 100 ml  gotowego już produktu posiada wysoką zawartość energetyczną, jest bogate w błonnik oraz wiele składników odżywczych (w tym witamin i składników mineralnych), takich jak:
  • wapń, fosfor, magnez, niacyna
  • witaminy, D, większość witamin z grupy B.

Bezpieczeństwo

Stosując powyżej opisywane mleko modyfikowane warto pamiętać o kilku zasadach bezpiecznego używania i przygotowywania produktu. Bebiko junior 3 należy zmieszać bezpośrednio przed podaniem dziecku. Zaleca się, żeby niezużyte mleko wyrzucić, z pewnością nie należy go podawać ponownie po upływie dłuższego odstępu czasu. Nie należy przechowywać produktu w lodówce ani podgrzewać go ponownie w urządzeniach takich jak mikrofalówka. Opakowanie po każdorazowym użyciu powinno być ponownie szczelnie zamknięte. Po pierwszym otwarciu zaś, mleko w proszku powinno zostać wykorzystane do jednego miesiąca. Po tym okresie czasu należy wyrzucić niezużyte bebiko.

Sposób użycia

Przygotowanie mleka w proszku jest proste i zajmuje zaledwie kilka minut. Produkt należy wymieszać w plastikowej butelce. Do jego przygotowania używa się przegotowanej wody oraz plastikowej miarki. Ważne jest aby proszek został dobrze wymieszany z wodą. Wszystkie proporcje, które powinno się odpowiednio dobrać, są podane na opakowaniu opisywanego produktu.

Mleko bebiko junior 3 jest bezpieczne dla maleńkiego brzuszka dziecka, nie powoduje reakcji alergicznych a poza wyżej wymienionymi składnikami, jest także bogatym źródłem żelaza i jodu. Warto zatem zabezpieczyć dziecko przed podawaniem innych, niesprawdzonych produktów wybierając dla niego mleko sprawdzone i z powodzeniem podawane dzieciom przez inne mamy.

Food obraz autorstwa javi_indy - www.freepik.com